STM-PTY Serisi Yoğun Ürün Dolum Ve Tartım Makinaları

Kullanım Alanları

Özellikle kimya sanayinde kendi akıcılığı olmayan yüksek viskoziteye sahip macun, gres yağı, baskı mürekkebi gibi ürünlerin önce tartılarak sonrasında ise yarı otomatik olarak seri bir şekilde dolumunun yapıldığı makina tipleridir. Yoğun ürün dolum ve tartım makinaları çift başlıklı yapısıyla oldukça seri, pratik ve kolay temizlenebilen makinalardır. 250 gr’dan 30 kg’a kadar istenilen herhangi bir aralıkta, dakikada 6 – 30 adede kadar (dolumu yapılacak ürün kabının hacmine ve ürün viskozitesine göre değişiklik gösterir) değişebilen aralıklarda dolumu ve tartımı yapabilmektedir.

Sektörel Kullanımı

Boya ve Kaplama
Hazır Sıva
Mürekkep ve Pigment Pastası
İzolasyon Kimyasalları
Zirai İlaç
Kozmetik Ürünleri

Standart Özellikler

Makinanın standart olarak kendi bünyesinde helisel-eksantrik vidalı pompa sistemi bulunmaktadır. Pompa sistemi yardımıyla nozullar beslenerek dolumun efektif bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Standart olarak makina bünyesinde iki adet dolum ünitesi bulunmaktadır. Her iki dolum ünitesinin de ayrı ayrı yük hücreleri ve indikatörleri vardır. Böylece her iki taraftan da istenirse aynı anda dolum yapılabilmektedir. Akıllı indikatör sistemi sayasinde her dolumda otomatik kalibrasyon yaparak çok hassas dolum gerçekleştirilebilmektedir. Makina ile beraber küçük ve büyük dolumlarda kullanılmak üzere iki değişik çapta dolum nozulu verilmektedir. Boş kabın koyulacağı tartım kefesinin yüksekliği ayarlanabilir şekilde dizayn edilmiştir. Makinanın, çalışabilmesi için, 6 bar basınçlı havaya ihtiyacı bulunmaktadır.

Opsiyonel İstekler

Farklı ölçülerde nozul sistemleri, kutu kapama ve konveyör hatları, ATEX Zone 1 EEx dIIB T4 standartlarında ex-proof dizayn, reçete kontrollü yarı otomatik veya tam otomatik PC / PLC kontrol sistemi opsiyonel özellik olarak sunulmaktadır.
Makina Tipi STM-PTY
Tartım Aralığı (Kg) 0,5 - 30
Pompa Gücü (Kw) 6
Gerekli Hava Bas. (Bar) 7,5 - 15

Özgeçmişinizi (CV) direkt olarak info@sozer.com mail adresine gönderebilirsiniz.

SÖZER MAKİNA’da çalışan herkes bir yıldızdır, başarılı ve uzun yıllar huzur içinde çalışmak isterseniz mutlaka bizlerle iletişime geçiniz !