Kombine Planet Malaksör Makineleri
Kullanım Alanları :

Kombine planet malaksör makinaları, düşük ve orta yoğunlukta viskozitelere sahip ürünlerinin üretiminde kullanılabilmektedir. Hem dispersiyon pervanesi hem de planet sistemi sayesinde çok kısa sürede istenilen sonuca ulaşılabilmektedir. Çoğunlukla her nevi boya, pigment pastası, petrokimyasal ürünler, yapı kimyasalları (macun, pasta, contalama ve sızdırmazlık komponentleri, yapıştırıcı, plastisol vb.) üretiminin yanı sıra, eczacılık ve gıda sektöründe de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Tasarım :

Makine üzerinde iki adet karıştırma sistemi bulunmaktadır. Birincisi 100-1.500 devir /dakika aralığında çalışan ortada bulunan mil üzerinde çalışan dispersiyon pervanesi, ikincisi ise kenarlarda bulunan 0-100 devir/dakika aralığında çalışan iki adet planet karıştırma sistemidir. Bu karıştırma kanatları kendi ekseni etrafında dönmesine ek olarak, yukarıda bağlı olduğu bloğun da dönmesiyle kazan içerisinde gezerek karışım verimini arttırmaktadır. Bu miller üzerinde çeşitli açılarla yerleştirilmiş kanatlar yardımıyla ürünün kazan içerisinde yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya hareketi ile çok kısa sürede efektif ve homojen karışım sağlanmaktadır. Ayrıca karıştırma milleri birbirlerine zıt yönde döndüğünden, ürünü ısıtmadan homojen olarak karışım sağlanmaktadır. Karıştırma millerinin haricinde, sıyırıcı kol da kazan cidarına yakın bölgelerdeki ürünün ortaya çekilmesinde büyük avantaj sağlamaktadır. Sıyırıcı kol kenarında ve en alt karıştırma kanatlarında bulunan kimyasal maddelere dayanıklı polietilen malzeme ile yan cidar ve kazan tabanı sıyırma sağlanmaktadır. 

Kalkıp İnme :

Elektro-hidrolik sistemli olarak kendi gövdesi üzerinde kalkıp inme özelliğine sahip olup ,güvenlik nedeni ile belirli bir yükseklikten sonra karıştırma millerinin otomatik olarak durması sağlanmaktadır.

Diğer Özellikler :

Gövde üzerinde karıştırma kazanını sabitlemek üzere elektro-hidrolik sistemli kıskaç düzeneği bulunmaktadır. Düşük devirlerde uzun süreli çalışmaya olanak sağlayan ana elektrik motorunun soğutma motoru da vardır. Standart olarak zaman ayarlı karışım özelliği bulunmaktadır.

Opsiyonel İstekler :

ATEX Zone 1 EEx dllB T4 standartlarında ex-proof,vakum,yarı veya tam otomatik reçete kontrol sistemi,PLS kontrol sistemi özelliği opsiyonel özellik olarak sunulmaktadır.

Makine Tipi SMPK 1000-IV SMPK 1500-IV SMPK 2000-IV
Ana Motor (Kw) 30 - 22 45 - 30 55 - 45
Karıştırma Devri (d/d) 0 - 1500
0 - 100
0 - 1500
0 - 100
0 - 1500
0 - 100
Toplam Hacim (Lt) 1000 1500 2000
Faydalı Hacim (Lt) 800 1200 1600