ANAHTAR TESLİM PROJELERİMİZDEN BAZILARI

Tercih Alanları

Anahtar teslim projelerin temelinde ileri teknoloji, yüksek deneyim ve verimlilik prensiplerinin en etkili şekilde kullanılması yatmaktadır. Mühendislik, dizayn ve uygulama esaslarının üst düzeyde tutulduğu komple proje çalışmalarıdır. Kimya sanayi başta olmak üzere tüm üretim sektörlerinde teknolojinin getirdiği kolaylıklar sayesinde geleceğe yönelik yatırımlarda tercih edilmektedir. Komple tesis projelerimizde iş ortaklarımızın isteği doğrultusunda tam otomatik, yarı otomatik ve manuel işletim sistemleri kurulabilmektedir. Otomatik veya manuel işletim sistemlerinde kullanılan makine parkurlarında farklılıklar bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı seçimi yapılan makineler ve yan ekipmanlar firmamızın yüksek deneyim ve bilgisi altında en verimli işleyecek şekilde dizayn edilmektedir. Anahtar teslimi proje isteği olan iş ortaklarımızla yatırımı düşünülen alanın mimari projesi üzerinde karşılıklı görüşmeler yapılarak en uygun proje tipi kendilerine tarafımızdan sunulmaktadır.

Genel Özellikler

Tam otomatik üretim projelerimizde yoğun olarak kullandığımız iki tür ham madde besleme sistemi bulunmaktadır. Bunlar toz hammaddeler için otomatik vakum besleme sistemleri ve sıvı hammaddeler için ise otomatik pompalı sistemlerdir. Her iki besleme sistemi de otomatik dozajlama sistemli olabilmektedir. Tüm hammaddeler belirtilen reçete bazında sırasına ve miktarına göre, imalat mikserlerine boru hatları aracılığı ile otomatik olarak gönderilmektedir. Bütün bu işlemler merkez kontrol ekranında adım adım izlenebilmektedir. Proje dahilinde tüm yazılım ve otomasyon işlemleri de tarafımızdan geliştirilerek iş ortağımızın isteği doğrultusunda projeye adaptasyonu sağlanabilmektedir.

Anahtar teslim projelerde silo ve tankların, tüm hammadde aktarım organlarının imalatları, boru hatlarının çekilmesi, üretim mikser makinelerinin, bitmiş ürün stok tanklarının, renklendirme tanklarının, dolum ve paketleme hatlarının imalatları, tüm projeyi kumanda edecek olan otomasyon ve yazılım sistemleri projenin ana hatlarını oluşturmaktadır. Projelerde kullanılan tüm tartım ve ölçüm sistemleri, otomasyonda kullanılan PC / PLC sistemleri ve diğer endüstriyel cihazlar firmamızın 70 yılı aşkın saha tecrübesi doğrultsunda en uygun yapıda ki ürünlerden tercih edilmektedir. Tam otomatik projelerimiz de tüm ham madde ve ürünler borular aracılığı ile gönderildiğinden, üretim ortamında herhangi bir tozumanın olmayışı da kullanıcı firmaya büyük avantaj sağlamaktadır. İnsan gücünden bağımsız olarak çalışan üretim hatlarında operatör hatalarını ve buna bağlı performans değişkenliği minimuma indirgenmiştir. Anahtar teslimi projelerde kullanılan tüm makina, cihaz, silo, tank, boru hatları, tartım ve ölçüm sistemleri, pnömatik kontrol sistemleri ve nihayetinde yer alan dolum-paketleme makineleri de dahil olmak üzere otomasyon ve yazılımın tek bir firma sorumluluğu altında geliştirilip uygulanması keyfini iş ortaklarımıza sunmaktayız. Anahtar teslimi projelerle ilgili olarak daha detaylı bilgi alabilmek için deneyimli kadromuzdan ilgili mühendislerle iletişime geçebilirsiniz.

Özgeçmişinizi (CV) direkt olarak info@sozer.com mail adresine gönderebilirsiniz.

SÖZER MAKİNA’da çalışan herkes bir yıldızdır, başarılı ve uzun yıllar huzur içinde çalışmak isterseniz mutlaka bizlerle iletişime geçiniz !