ŞİRKET PROFİLİMİZ

TECRÜBENİN GETİRDİĞİ KALİTE...

Temelleri 1946 yılında atılan SÖZER MAKİNA, Türkiye’de makine üretiminde örnek gösterilecek bir şirkettir. Hizmet verdiği sektörlerde çok amaçlı makinelerin ve komponentlerinin üretiminin yanı sıra, yılların getirdiği bilgi birikimi ve tecrübe ile birlikte tasarım, projelendirme ve danışmanlık hizmetleri de verilebilmektedir.

SÖZER MAKİNA, yenilikçi ürünlerden oluşan geniş makina yelpazesinde üretimini yaptığı her makinasında veya projelendirdiği anahtar teslim her projesinde makinaların ilk tasarım aşamasından kurulum ve kullanım prosedürlerine kadar her aktiviteyi kapsayan sorumluluk bilinci ile hareket etmektedir. Kurulduğu günden bugüne iş ortaklarına uzun yıllar memnun kalacağı “Sağlam ve Güvenilir” makinalar üretmeyi garanti etmektedir. 

SÖZER MAKİNA, bugün itibariyle yıllık üretiminin %60’ını ihraç etmektedir. Üretim teknoloji ve hizmetlerini 2023 senesi itibariyle dünya genelinde 70’den fazla ülkede ki adreslerle paylaşmaktadır. Projelendirme, tasarım, üretim ve satış sonrasında ki tüm hizmetler konusunda uzman mühendis ve tekniker kadrosu ile kusursuz şekilde sağlanmaktadır.

SÖZER MAKİNA, ihtiyaçlarınıza ve projelerinize uygun hem bağımsız makine çözümleri hem de yarı veya otomatik anahtar teslim projeler sunarak sürdürülebilir çözümler üretmektedir.  

Projelerinizi gerçeğe dönüştürmek için sizleri SÖZER MAKİNA ile çalışmaya davet ediyoruz…

TARİHÇEMİZ

1946

Ali Sözer, İstanbul Karaköy'de 20 m²'lik atölyesinde, “Sözer Motopomp ve Makine Sanayi, Ali Sözer ve Oğulları” ismi ile Sözer Makina’nın temellerini atar. Kendisi dönemin iyi okullarından olan Sultan Ahmet Sanat Okulu, Torna Tesviye Bölümü’nden mezun olmuştur.

1956
Çeşitli yerlerde kullanılan değişik pompa imalatı ve servisine İstanbul Küçük Mustafa Paşa'daki 3 farklı atölyede devam edilir.
1965
Üretim, İstanbul Eyüp'deki 170 m² olan atölyeye taşınır.
1971
Mevcut iş konularının haricinde, çeşitli tipte ve kapasitede boya üretim makinelerinin imalatına geçilerek, ilk "Mikser Boya Karıştırma Makinesi” üretimi yapılır.
1986

Hız kesmeden büyüyen Şirket, ilk ihracat işlemini gerçekleştirir.

1993
Kimya ve Boya sektöründe hizmet veren SÖZER markası, makine üretimine ağırlık verilmesiyle beraber, İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan İMES Sanayi Sitesi’nde yerini alır.
1994
Daha kurumsal bir yapıya geçilmesi amacıyla 1994 başında Limited Şirket kurulur.
2005

Hizmet verdiği sektörlerde marka olmayı amaç edinen Sözer Makina, SÖZER®’i resmen kendi markası olarak tescilletir.

2007
Müşteri taleplerinin, dolayısıyla iş hacminin artmasından sonra Sözer Makina İstanbul Tuzla’daki Boya Vernik Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikaya taşınır. Böylece çalışmalarını “atölye” boyutundan “fabrika” ortamına aktarır.
2011

Sözer Makina, gelişen ve büyüyen yapısıyla, Kocaeli Dilovası’nda yer alan İMES Organize Sanayi Bölgesi’nde inşa ettiği kendi fabrikasına taşınmıştır.

2019
Sözer Makina, üretimde dijitalleşme ve endüstri 4.0 alanında yaptığı çalışmalarla katma değeri yüksek makinaların ve sistemlerin üretimine başlamıştır.
2023

İşletme verimliliğimizi ve departmanlar arası iletişimimizi daha efektif hale getirmek için kurumsal kaynak planlama (ERP) sistemlerimizi "SAP" çatısı altında birleştirmeye karar verdik. Yeni sisteme geçiş entegrasyonlarımız başlamıştır.

DÜNYA GENELİNDE
SÖZER MAKİNA 70’DEN
FAZLA ÜLKE DE HİZMETLERİNİ SÜRDÜRMEKTEDİR.

75 Seneyi Aşkın Tecrübe

Yüksek Müşteri Memnuniyeti

Kaliteli Üretim

Referanslarımızdan Bazıları...

Özgeçmişinizi (CV) direkt olarak info@sozer.com mail adresine gönderebilirsiniz.

SÖZER MAKİNA’da çalışan herkes bir yıldızdır, başarılı ve uzun yıllar huzur içinde çalışmak isterseniz mutlaka bizlerle iletişime geçiniz !