STM-P Serisi Sıvı Ürün Dolum Ve Tartım Makinaları

Kullanım Alanları

Özellikle kimya sanayinde boya dolum ve tartımda kullanılmasının yanı sıra, kozmetik ve gıda sanayinde akıcılığı olan uygun viskozitede her türlü sıvıların önce tartılarak sonrasında ise yarı otomatik olarak seri bir şekilde dolumunun yapıldığı makina tipleridir. Sıvı ürün dolum ve tartım makinaları oldukça seri, pratik ve kolay temizlenebilen makinalardır. 250 gr’dan 30 kg’a kadar istenilen herhangi bir aralıkta, dakikada 6 – 30 adede kadar (dolumu yapılacak ürün kabının hacmine ve ürün viskozitesine göre değişiklik gösterir) değişebilen aralıklarda dolumu ve tartımı yapabilmektedir.

Sektörel Kullanımı

Boyalar
Kaplamalar
Mürekkep ve Pigment Pastası
İzolasyon Kimyasallar
Zirai İlaç
Kozmetik Ürünler

Standart Özellikler

Makinanın standart olarak kendi bünyesinde yapısına uygun pompa sistemi bulunmaktadır. Kendi dolum kazanı içerisindeki seviye tespit sistemi, üretim kazanındaki ürün bitene kadar otomatik olarak devreye girip çıkarak dolum kazanını sürekli dolu tutmaktadır. Standart olarak bulunan yük hücresi ve indikatörü sistemi yardımıyla tartım ve dolum miktar girişleri elektronik olarak yapılmaktadır. Akıllı indikatör sistemi her dolumda otomatik kalibrasyon yaparak çok hassas dolum gerçekleştirilebilmektedir. Standart olarak makina kazanı, dolum nozulları, seviye ölçüm çubuğu gibi sıvı ile temas eden tüm yüzeyler AISI 304-L kalite paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir. Makina ile beraber küçük ve büyük dolumlarda kullanılmak üzere iki değişik çapta dolum nozulu verilmektedir. Makina standart olarak tekerlekli bir şase üzerine imal edilmiştir bu sayede istenilen yere çekilebilmektedir. Boş kabın koyulacağı tartım kefesinin yüksekliği ayarlanabilir şekilde dizayn edilmiştir. Makinanın, çalışabilmesi için, 6 bar basınçlı havaya ihtiyacı bulunmaktadır.

Opsiyonel İstekler

Farklı ölçülerde nozul sistemleri, kutu kapama ve konveyör hatları, ATEX Zone 1 EEx dIIB T4 standartlarında ex-proof dizayn, reçete kontrollü yarı otomatik veya tam otomatik PC / PLC kontrol sistemi opsiyonel özellik olarak sunulmaktadır.
Makina Tipi STM-P
Tartım Aralığı (Kg) 0,5 - 30
Pompa Gücü (Kw) 3 - 5,5
Kazan Hacmi (Lt) 200
Gerekli Hava Bas. (Bar) 6

Özgeçmişinizi (CV) direkt olarak info@sozer.com mail adresine gönderebilirsiniz.

SÖZER MAKİNA’da çalışan herkes bir yıldızdır, başarılı ve uzun yıllar huzur içinde çalışmak isterseniz mutlaka bizlerle iletişime geçiniz !