Tanıtım Videosu

SKBM Serisi Kazan Boşaltma Pres Makinaları

Kullanım Alanları

Çeşitli özelliklerde yüksek viskoziteye sahip ürünlerin üretim kazanlarının dışına alınmasında veya dozajlama ünitesi ile dolumunun yapılabilmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Genelde yapı kimyasalları üretim sektöründe kullanılan makina, yapısı ve çalışma sistemi sayesinde çok yoğun ürünleri bile zorlanmadan seri bir şekilde kazan dışına basıp, dolum veya boşaltım işlemini gerçekleştirmektedir.

Sektörel Kullanımı

Macun ve Mastik
Tutkal ve Yapıştırıcı
Yapı Kimyasalları
Kozmetik Ürünleri

Standart Özellikler

Elekto-hidrolik sistem ile çalışma prensibine sahip kazan boşaltma pres makinaları sadece kazan boşaltma amaçlı kullanılabileceği gibi, dolum amaçlı da kullanılmaktadır. Makinanın dolum ünitesi sayesinde imalat öncesi bildiriminin yapılması koşulu ile kutulara veya kartuşlara ya da her ikisine birden istenilen aralıklarda dolum yapabilmektedir. Dolum ünitesi, dolum işlemini ürünün cinsine ve dolum aralığına göre volumetrik veya gravimetrik olarak yarı otomatik bir şekilde yapmaktadır. Dolum aralığının bildirilmesi ile dolum silindir çapı seçilerek kullanıcıya özel dolum aralığı sunulmaktadır. Dozajlamalı modellerde standart olarak 500 gr’dan 30 kg’a kadar dolum yapabilmektedir. Kazan boşaltma pres makinalarının standart olarak belli kapasitede ki kazanlara hizmet edecek şekilde imal edilirler. Baskı pleyti değiştirilerek çeşitli çaplardaki kazanlara da hizmet edebilirler. Kazanların iç çaplarına uygun baskı pleyti etrafında bulunan kimyasal maddelere dayanıklı O-ring contası ile tam olarak sızdırmazlık sağlanmaktadır. Hidrolik pistonun baskı pleyti aracılığı ile kazan içerisindeki ürüne uyguladığı maksimum basınç 180 bar’dır.

Opsiyonel İstekler

Kartuş dolumu olan modellerde kartuş arkası tapasının takılmasına sağlayan sistem, ATEX Zone 1 EEx dIIB T4 standartlarında ex-proof dizayn, ek dolum ünitesi, reçete kontrollü yarı otomatik veya tam otomatik PC / PLC kontrol sistemi opsiyonel özellik olarak sunulmaktadır.
Makina Tipi SKBM500 SKBM1000 SKBM1500 SKBM2000
Ana Motor Gücü (Kw) 7,5 7,5 7,5 11
Basınç (Max Bar) 180 180 180 180
Hidrolik Strok (mm) 1000 1000 1200 1600
Baskı Pleyt Çapı (mm) 900 1000 1250 1300
Boşaltma Hacmi (Lt) 500 1000 1500 2000

Özgeçmişinizi (CV) direkt olarak info@sozer.com mail adresine gönderebilirsiniz.

SÖZER MAKİNA’da çalışan herkes bir yıldızdır, başarılı ve uzun yıllar huzur içinde çalışmak isterseniz mutlaka bizlerle iletişime geçiniz !