SBML Serisi Laboratuvar Tipi Basket-Mill Makinaları

Kullanım Alanları

Endüstriyel boyalar, otomotiv tamir boyaları, deniz boyaları, deri boyaları, ahşap vernikleri, çeşitli kaplamalar, baskı mürekkepleri, serigra mürekkepleri, seramik ürünleri, bitkisel ve zirai ilaçlar, balmumu esaslı malzemeler, pigment ve renklendirici ürünlerin imalatında ıslak öğütme ve ezilmenin gerekli olduğu uygulamaların denemelerinde veya ürün gelişiminde pilot üretim amaçlı olarak laboratuvarlar için geliştirilen mikserlerdir.

Sektörel Kullanımı

Boyalar
Kaplamalar

Standart Özellikler

Laboratuvarlar için dizayn edilen bu tip basket-mill makinaları oldukça pratik ve az yer kaplayan cihazlardır. Makina da kullanılan üstün ıslak öğütme özelliğine sahip öğütücü sepet, tamamen ürünün yüksek oranda ezilmesini sağlamak üzere dizayn edilmiştir. Yüksek verimli ürün geçişi, öğütücü sepet altında bulunan ve dispersiyona da katkısı olan, pompa gibi çalışan pervanesi sayesinde operasyonu kısa sürede efektif olarak tamamlama özelliğine sahiptir. Gerek öğütücü sepet haznesinde gerekse kazan cidarındaki soğutma ile etkili bir şekilde ısı kontrolü sağlanmaktadır. Tüm ıslak yüzeyler paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiştir. Bu makinede öğütme sepeti içerisinde bulunan öğütücü boncukların rolü büyüktür. Frekans invertör teknolojisi ise kademesiz olarak devir ayarlıdırlar. Zaman ayarlı karışım özelliği ve sıcaklık ölçüm sistemi standart olarak sunulumaktadır.

Opsiyonel İstekler

Elektro-hidrolik sistemli olarak kendi gövdesi üzerinde kalkıp inme özelliği, hareketli ve otomatik vakum sistemi, ATEX Zone 1 EEx dIIB T4 standartlarında ex-proof dizayn, reçete kontrollü yarı otomatik veya tam otomatik PC / PLC kontrol sistemi opsiyonel özellik olarak sunulmaktadır.
Makina Tipi SBM3-L SBM10-L SBM 50-L
Ana Motor Gücü (Kw) 0,55 - 3 1,5 - 4 4 - 11
Karıştırma Devri (d/d) 0-3000 0-3000 0-1500
Toplam Hacim (Lt) 3 10 300
Faydalı Hacim (Lt) 0,6 - 2,4 2 - 8 10 - 40

Özgeçmişinizi (CV) direkt olarak info@sozer.com mail adresine gönderebilirsiniz.

SÖZER MAKİNA’da çalışan herkes bir yıldızdır, başarılı ve uzun yıllar huzur içinde çalışmak isterseniz mutlaka bizlerle iletişime geçiniz !