Tanıtım Videosu

SPK Serisi Planet Mikser Makinaları

Kullanım Alanları

Planet malaksör mikserler genelde orta yoğunlukta viskozitelere sahip ürünlerin üretiminde tercih edilen makinalardır. Yapı kimyasalları, macun, silikon, mastik, pasta, contalama ve sızdırmazlık komponentleri, yapıştırıcı, plastisol ve poliüretan esaslı ürünlerin üretiminin yanı sıra, eczacılık ve gıda sektöründe de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Sektörel Kullanımı

Macun ve Mastik
Yapı Kimyasalları

Standart Özellikler

Planet karıştırma sistemine sahip bu makinalarda kendi ekseni etrafında dönmesine ek olarak, yukarıda bağlı olduğu bloğun da dönmesiyle kazan içerisinde gezerek karışım yapan iki adet karıştırma mili vardır. Bu miller üzerinde çeşitli açılarla yerleştirilmiş kanatlar yardımıyla ürünün kazan içerisinde yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya hareketi ile çok kısa sürede efektif ve homojen karışım sağlanmaktadır. Karıştırma millerinin haricinde, sıyırıcı kol da kazan cidarına yakın bölgelerdeki ürünün ortaya çekilmesinde büyük avantaj sağlamaktadır. Frekans invertör teknolojisi ise kademesiz olarak devir ayarlıdırlar. Elektro-hidrolik sistemli olarak kendi gövdesi üzerinde kalkıp inme özelliğinin yanı sıra, istenilen bir yükseklikte karıştırma yapma özelliğine de sahiptirler. Düşük devirlerde uzun süreli çalışmaya olanak sağlayan ana elektrik motoruna adapte edilen soğutma motorları vardır. Zaman ayarlı karışım özelliği bulunmaktadır.

Opsiyonel İstekler

Hareketli ve otomatik vakum sistemi, ATEX Zone 1 EEx dIIB T4 standartlarında ex-proof dizayn, Çift katlı pervane, Sıcaklık ölçüm sistemi, karıştırma kazanı içerisindeki ürünün seviyesine göre mikserin otomatik olarak kalkıp-inme özelliği, ağırlık ölçüm sistemi, reçete kontrollü yarı otomatik veya tam otomatik PC / PLC kontrol sistemi vb. gibi daha bir çok özellikler opsiyonel olarak sunulmaktadır.
Makina Tipi SPK50-I SPK250-I SPK500-I SPK1000-I SPK1500-I SPK2000-I
Ana Motor Gücü (Kw) 2,2 - 5,5 5,5 - 15 15 - 45 30 - 75 45 - 90 55 - 110
Karıştırma Devri (d/d) 0-80 0-80 0-80 0-80 0-80 0-80
Toplam Hacim (Lt) 50 250 500 1000 1500 2000
Faydalı Hacim (Lt) 10 - 40 50 - 200 100 - 400 200 - 800 300 - 1200 400 - 1600

Açıklama

SMPK Serisi Kombine Planet Mikser Makinaları, endüstriyel mutfaklarda kullanılmak üzere tasarlanmış yüksek performanslı ve çok yönlü makinelerdir. 

 

SMPK Serisi Kombine Planet Mikser Makinaları, dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahiptir. Yüksek kaliteli paslanmaz çelik malzemeler kullanılarak üretilmiştir ve uzun ömürlü kullanım sağlar. Ayrıca, güçlü motorları sayesinde yoğun ve sürekli kullanıma uygun bir performans sunar. Ürünle temas eden tüm yüzeyler standart olarak 304-L kalite paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir. Ürünle temas eden tüm yüzeyler standart olarak 304-L kalite paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir.

 

Bu tip mikserler, kombine bir tasarıma sahiptir. Planet malaksör ve hızlı devirli, parçalayıcı mikser başlıkları, makinada standart olarak gelen sıyırıcı kol ile birlikte donatılmıştır. Karıştırma kolları hem kazan içerisinde hem de kendi ekseni etrafında dönüş gerçekleştirmektedir. Eş zamanlı olarak kazanın tam orta alt ve orta noktalarında dönen iki adet hızlı devirli, parçalayıcı tip karıştırma pervanesi sayesinde ise ürünün homojenizasyonu çok efektif bir şekilde sağlanabilmektedir. Bu karıştırma ekipmanlarına ek olarak en dışta, dairesel olarak çalışan sıyırıcı kol sayesinde kazan kenarında kalan, karışıma dahil olmayan ham maddelerde karışıma dahil edilerek oldukça efektif bir karışım elde edilmiş olunur. 

 

SMPK Serisi Kombine Planet Mikser Makinaları, kullanımı kolay ve kullanıcı dostudur. Her iki karıştırma ekipmanı da birbirlerinden bağımsız olarak ayarlanabilir hız kontrolleri ve zamanlayıcılarla donatılmıştır, böylece karışım süresini ve hızını hassas bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, güvenlik özellikleri ve otomatik durma fonksiyonları gibi özellikler, kullanıcıların güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar.

 

Bu mikserlerin kullanım alanı oldukça geniştir. Yapı kimyasalları, boya, kaplama, kimya, ziraat, ilaç gibi sektörlerin yanı sıra gıda üretim tesisleri gibi yerlerde de yaygın olarak kullanılırlar. 

 

Sözer Makina, SMPK Serisi Kombine Planet Mikser Makinaları gibi kaliteli ürünler sunarak müşteri memnuniyetini ön planda tutar. Bu makineler, güçlü performans, dayanıklılık ve kullanım kolaylığı sunarak işletmelerinizin verimliliğini artırmasına yardımcı olur.

 

Daha fazla bilgi veya özel talepleriniz için lütfen bize ulaşın. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.Özgeçmişinizi (CV) direkt olarak info@sozer.com mail adresine gönderebilirsiniz.

SÖZER MAKİNA’da çalışan herkes bir yıldızdır, başarılı ve uzun yıllar huzur içinde çalışmak isterseniz mutlaka bizlerle iletişime geçiniz !