SBF Serisi Pompalı Gaf Filtre Üniteleri

Kullanım Alanları

Akışkanlığı bulunan, viskozitesi çok yüksek olmayan ürünlerin (boya, mürekkep gibi) bir yerden başka bir yere transfer edilikten sonra veya edilmeden önce ürün içerisinde ki yabancı cisimlerin, istenmeyen büyük partiküllerin elenmesi ve süzülmesi amacı ile yaygın olarak kullanılan ürünlerdir.

Standart Özellikler

İki farklı tip olarak üretilirler. Biri Gaf tipi torbalı filtre sistemidir diğeri ise pompa akupleli sistemdedir. Her iki tip ünitede de ürünle temas eden tüm yüzeyler, içindeki filtre elek teli de dahil olmak üzere, AISI 304-L kalite paslanmaz çelik malzemeden imal edilmektedir. Standart olarak bir pompa vasıtası ile filtre edilmek istenilen ürünün filtreye basılması üzerine kurulmuş tasarımı sayesinde filtrenin kapasitesi tamamen kullanılan pompa debisi ile orantılı şekilde çalışmaktadır. Kolay temizleme olanağı ile de renkler arasında vakit kaybetmeden geçiş yapılabilmektedir. Filtreye ürün girişi üst tarafından yapılmaktadır. Filtre içinde bulunan sistem sayesinde filtreye giren ürün elek teline doğru yönlendirilerek elekten geçmeye zorlanmaktadır. Elek telinden geçen ürün, filtre tabanına doğru süzülerek dış haznenin iç yüzeyinden aşağı akar ve altta bulunan çıkış ağzından dışarıya çıkmaktadır. Filtre üniteleri standart olarak dış kenar yüzeyindeki ayaklar ile düz zemine oturmaktadır. Süzme elek teli gözeneği yine standart ebat olarak 25 mesh ölçüsündedir.

Opsiyonel İstekler

Süzme elek teli gözeneği ölçüsünün isteğe göre kullanılması, ürünle temas eden tüm yüzeylerin AISI 316 kalite paslanmaz çelik malzemeden üretilmesi, filtre ünitesinin pompa akupleli olması opsiyonel özellik olarak sunulmaktadır.

Özgeçmişinizi (CV) direkt olarak info@sozer.com mail adresine gönderebilirsiniz.

SÖZER MAKİNA’da çalışan herkes bir yıldızdır, başarılı ve uzun yıllar huzur içinde çalışmak isterseniz mutlaka bizlerle iletişime geçiniz !