SKKU Serisi Kutu Kapama Üniteleri

Kullanım Alanları

Her türlü üretim sanayinde geçme kapaklı kutulara ürün dolumu yapıldıktan sonra, kapağın kutu üzerine konulup kapak kapatma işleminin yapılmasının gerekli olduğu alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Başta boya üretim sanayi olmak üzere çeşitli ebatlarda kutulara kapak kapatmak için kimya sektörü uygulamalarında sıkça tercih edilmektedir. Pres ve dolum makinaları devamında da sık sık tercih edilen ürünlerimiz arasında yer almaktadır.

Standart Özellikler

Kutu kapama ünitesi her türlü plastik veya teneke kutuların geçme kapaklarının kapatılması için tasarlanmıştır. Ayarlanabilir özelliği ile çok çeşitli ebatlardaki kutularla da çalışma imkanı sağlanmıştır. Pnömatik tahrikle çalışan ünitenin 6 Bar basınçlı havaya ihtiyacı bulunmaktadır. Kutu ebatlarına göre kapama silindir grubunun, aşağı veya yukarı hareketini sağlayan ayar mekanizması bulunmaktadır. İstenilen yükseklikte kapama silindir grubunu sabitlemeye yarayan fren sistemi vardır. Kendi bünyesinde hava basıncını ayarlayan şartlandırıcısı ile ayar yapmak mümkündür. Standart olarak ayak pedalı veya çift el butonları ile sistem çalıştırılıp kapama tablası aşağı doğru hareket etmekte ve kapağı kolayca kapatan bir sisteme sahiptir.

Opsiyonel İstekler

Rulolu veya motorlu band sistemleri ile beraber olacak şekilde opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Özgeçmişinizi (CV) direkt olarak info@sozer.com mail adresine gönderebilirsiniz.

SÖZER MAKİNA’da çalışan herkes bir yıldızdır, başarılı ve uzun yıllar huzur içinde çalışmak isterseniz mutlaka bizlerle iletişime geçiniz !