SMT Serisi Stok Tankları ve Siloları

Kullanım Alanları

Yüksek kapasiteli olarak tasarlanan stok tankları ve silolar, hazır ürün, hammadde veya yarı mamullerin stoklanması için kullanılmaktadır. Stok tankları, ihtiyaca ve kullanım şekline göre hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma uygun ürünlerdir. Genellikle kendi destek ayakları üzerinde yükselecek şekilde dizayn edilebilen tanklar, ihtiyaca göre platforma oturacak şekilde de imal edilebilmektedirler.

Standart Özellikler

Stok tankları genelde AISI 304-L veya 316 kalite paslanmaz çelik malzemeden standart olarak 60.000 litre kapasiteye kadar üretilebilmektedirler. Ürünün kimyasal yapısına göre malzeme tercihi yapmak da mümkündür. Tasarım ve üretimler, sertifikalı malzemelerden TSE ve Avrupa standartlarına uygun şekilde yapılmaktadır. Çoğunlukla alttan bombeli, sabit ayaklı, zemine oturan veya platforma asmalı şekilde imal edilen stok tanklarında, alt ve üst menhol, gemici merdivenleri, seviye sensörü standart olarak sunulmaktadır. Standart olan modellerde çıkış manşonu alt bombenin merkezinde yer almaktadır.

Opsiyonel İstekler

Üretim malzemesi olarak istenilen her türlü kalitede paslanmaz çelik veya farklı tipte çelik malzemeler tercih edilebilmektedir. İç ve dış yüzeylere isteğe göre özel kaplama veya polisaj işlemleri uygulanabilmektedir. Tanklar, ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılmak üzere opsiyonel olarak serpantin sistemli çift cidarlı olarak imal edilebildiği gibi ek olarak taş yünü kaplaması ile ısı izolasyonu sağlanabilmektedir. Load-Cell ağırlık ölçüm sistemi yine opsiyonel olarak sunulabilmektedir. Tankların çıkış manşonlarına opsiyonel olarak özel vanalar konulabilmekte ve eğer varsa çeşitli özellikte sensörler ile otomasyon sistemlerine entegre edilebilmektedirler. Opsiyonel olarak vakum tutacak şekilde dizayn edilebilmektedirler. Tank dizaynları üretim prosesinize göre farklı tiplerde de üretilebilmektedir.

Özgeçmişinizi (CV) direkt olarak info@sozer.com mail adresine gönderebilirsiniz.

SÖZER MAKİNA’da çalışan herkes bir yıldızdır, başarılı ve uzun yıllar huzur içinde çalışmak isterseniz mutlaka bizlerle iletişime geçiniz !