Tanıtım Videosu

SPVR Serisi Mikser Makinaları Pervaneleri

Kullanım Alanları

Düşük ve orta viskozitelere sahip ürünlerin mikser makineleri ile üretilmesi esnasında karıştırma ve dispersiyon özelliğini makineye kazandıran ve yüksek devirlerde çalışmaya uygun karıştırma pervaneleri hemen hemen tüm sanayi dallarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Standart Özellikler

Dispersiyon özelliğine sahip mikser makine pervanelerinin özel kanat yapısı sayesinde karıştırılacak ürünün sıcaklığını arttırmadan kısa sürede homojen karışıma ulaştırması en işlevsel özelliğini oluşturmaktadır. Kanat açılarının özel yapısı da dispersiyon sürecini minimuma indirgemek üzerine geliştirilmiştir. Ø 40 mm’den Ø 900 mm’ye kadar istenilen ölçülerde, 2 mm’den 4 mm’ye kadar çeşitli kalınlıklarda, standart olarak AISI 304-L kalite paslanmaz çelik malzemeden balansı alınmış olarak üretilmektedir. Üretimi yapılan pervaneler isteğe göre bağlantı delikleri açılarak montaja hazır bir şekilde teslim edilmektedir. İdeal karışımı elde edebilmek için karıştırma pervanesi çapı, üretim kazan çapının 1/3 oranında olması gerekmektedir. Pervane çapının seçimi, mikser makinesinin motor gücü, maksimum karıştırma devri ve üretim kazanının çapı ile orantılıdır. Seçimi doğru yapılmamış bir pervane, dispersiyonda kayıp ve imalat sürecinin uzamasına yol açmaktadır. Deneyimli mühendisler ile pervane seçimi konusunda doğru olanı bulma hizmeti verilmektedir.

Opsiyonel İstekler

Karıştırma pervaneleri opsiyonel olarak AISI 316 kalite paslanmaz çelik malzemeden üretilebilmekte ve kanatçıkları elmas uçlu olabilmektedir. Elmas uçlu pervanelerde kanatların aşınma süresini çok daha aza indirgenmektedir. Çift katlı turbo pervane ve pencereli tip özel pervane üretimi de yine opsiyonel olarak yapılabilmektedir.

Özgeçmişinizi (CV) direkt olarak info@sozer.com mail adresine gönderebilirsiniz.

SÖZER MAKİNA’da çalışan herkes bir yıldızdır, başarılı ve uzun yıllar huzur içinde çalışmak isterseniz mutlaka bizlerle iletişime geçiniz !