Anahtar Teslim Projeler

Üretim tesislerinde yer alan projelerin temelinde ileri teknoloji, yüksek deneyim ve verimlilik prensiplerinin en etkili şekilde kullanılması yatmaktadır. Mühendislik, dizayn ve uygulama esaslarının üst düzeyde tutulduğu yapılar, bir firmanın üretiminin sürdürülebilir başarısını oluşturmaktadır. Bu noktada Sözer Makina, kimya sanayi başta olmak üzere birçok üretim sektörlerinde bilgi birikimi ve teknolojinin verimli bir şekilde kullanılması doğrultusunda geleceğe yönelik yatırımlarda tercih edilen bir firmadır. Komple tesis projelerimizde iş ortaklarımızın isteği doğrultusunda tam otomatik, yarı otomatik ve manuel işletim sistemlerini kurabilmekteyiz.

Otomatik veya manuel işletim sistemlerinde kullanılan makine parkurlarında farklılıklar bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı seçimi yapılan makineler ve yan ekipmanlar firmamızın yüksek deneyim ve bilgisi altında en verimli işleyecek şekilde dizayn edilmektedir. Anahtar teslimi proje isteği olan iş ortaklarımızla yatırımı düşünülen alanın mimari projesi üzerinde karşılıklı görüşmeler yapılarak en uygun proje tipi kendilerine tarafımızdan sunulmaktadır. Bu noktada ihtiyaçları net olarak belirleyebilmek ve optimum çözümleri sunmak çok önemlidir.

“ İHTİYAÇLAR DOĞRULTUSUNDA YETERİNCE İYİ VE MÜMKÜN OLDUĞU KADAR UCUZ “ mottosu, anahtar teslim projelerimizin temel prensibini oluşturmaktadır.

Tam otomatik üretim projelerimizde yoğun olarak kullandığımız iki tür hammadde besleme sistemi bulunmaktadır. Bunlar toz hammaddeler için otomatik vakum besleme sistemleri ve sıvı ham maddeler için ise otomatik pompalı sistemlerdir. Her iki besleme sistemi de otomatik dozajlama sistemli olabilmektedir. Tüm hammaddeler belirtilen reçete bazında sırasına ve miktarına göre, imalat mikserlerine boru hatları aracılığı ile otomatik olarak gönderilmektedir. Bütün bu işlemler merkez kontrol ekranında adım adım izlenebilmektedir. Proje dahilinde tüm yazılım ve otomasyon işlemleri de tarafımızdan geliştirilerek iş ortağımızın isteği doğrultusunda projeye adaptasyonu sağlanabilmektedir.

Anahtar teslim projelerde silo ve tankların, tüm hammadde aktarım organlarının imalatları, boru hatlarının çekilmesi, üretim mikser makinelerinin, bitmiş ürün stok tanklarının, renklendirme tanklarının, dolum ve paketleme hatlarının imalatları, tüm projeyi kumanda edecek olan otomasyon ve yazılım sistemleri projenin ana hatlarını oluşturmaktadır. Projelerde kullanılan tüm tartım ve ölçüm sistemleri, otomasyonda kullanılan PC / PLC sistemleri ve diğer endüstriyel cihazlar firmamızın 75 yılı aşkın saha tecrübesi doğrultusunda en uygun yapıda ki ürünlerden tercih edilmektedir. Tam otomatik projelerimiz de tüm ham madde ve ürünler uygun aktarma ekipmanları aracılığı ile gönderildiğinden, üretim ortamında herhangi bir tozumanın olmayışı da kullanıcı firmaya büyük avantaj sağlamaktadır. İnsan gücünden bağımsız olarak çalışan üretim hatlarında operatör hatalarını ve buna bağlı performans değişkenliği minimuma indirgenmiştir. Anahtar teslimi projelerde kullanılan tüm makina, cihaz, silo, tank, boru hatları, tartım ve ölçüm sistemleri, pnömatik kontrol sistemleri ve nihayetinde yer alan dolum-paketleme makineleri de dahil olmak üzere otomasyon ve yazılımın tek bir firma sorumluluğu altında geliştirilip uygulanması keyfini iş ortaklarımıza sunmaktayız. Anahtar teslimi projelerle ilgili olarak daha detaylı bilgi alabilmek için deneyimli kadromuzdan ilgili mühendislerimizle temasa geçebilirsiniz.

Özgeçmişinizi (CV) direkt olarak info@sozer.com mail adresine gönderebilirsiniz.

SÖZER MAKİNA’da çalışan herkes bir yıldızdır, başarılı ve uzun yıllar huzur içinde çalışmak isterseniz mutlaka bizlerle iletişime geçiniz !